Török gyapot, a törölközök titka

Török gyapot, a törölközök titka

Az áruházunkban kapható törölközők minősége nem véletlenül olyan nagymértékben kimagasló. Mindennek az alapját a török gyapot adja, ami hamar világhírnévre tett szert, s méltán viseli azóta is ezt a címet. A tradícióknak nagy szerepe van a gyapot termesztése során. A generációk becsülettel őrzik az évszázados, évezredes titkokat, melyek hagyománnyá nőtték ki magukat. A hosszú szálú, fésülhető alapanyagból pihe-puha, nagy nedvszívó képességű, és ellenálló törölközök készülnek.

Nyilván egy napi rendszerességgel használt textília esetében nem az, az elsődleges szempont, hogy stramm legyen, de azért egy bizonyos szintű ellenállóság, már csak a hosszú élettartam miatt is alapvető, és érthető elvárás. A török gyártók ezt egyébként probléma nélkül biztosítják is, hála professzionális technológiájuknak, mely során a földeken termesztett gyapotból nem csak praktikus, de hihetetlenül esztétikus termékek készülnek.

A kelme előállítása egy érdekes, és aprólékos folyamat. Előbb gombolyag készül a szálas anyagokból, ami a textil gyártás első lépésének is tekinthető. Az így létrejött alapokból aztán, különböző kötési technológiák alkalmazásával születnek meg, többek között a törölközök, vagy épp köntösök. Lényeges tény, hogy a folyamat mindkét eleme hasonló súllyal bír, azaz mind a technológia milyensége, mind a fonal előállítása kihagyhatatlan, és egyben prioritást élvező feladat, melybe ha hiba csúszik, akkor kártyavárként omlik össze a rendszer. Hab a tortán, hogy a török minőség, mely világhírű elérhető áron kerül a piacra azért, hogy a kellem, küllem egyedi jegyei bárki számára megismerhetőkké váljanak.


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás