Egyszerű, de nélkülözhetetlen: a törölköző

Egyszerű, de nélkülözhetetlen: a törölköző

A tisztálkodás komfortjának számos olyan kelléke van, amit a ma embere már nemigen tudna nélkülözni. Az egyik ilyen magától értetődően használt eszköz a törölköző. A fürdőkultúra fejlődésével, és az otthoni fürdőszobák robbanásszerű elterjedésével a tisztálkodási kellékek, így a törölköző iránt is hatalmas, és egyre növekvő igény mutatkozott meg, amire a gyártók a termelés felfuttatásával, és új alapanyagok felkutatásával reagáltak.

A mai kínálatban számos szintetikus, kevert, vagy éppen tiszta pamut alapanyagból készült törölköző található, természetesen az anyagtól és a minőségtől függő árfekvésben. Egészen más minőséget képvisel egy kézzel szőtt, nagy hagyományokra visszatekintő török gyártótól kikerült első osztályú pamutból készült fürdőszobai kendő, mint mondjuk egy majdnem teljesen szintetikus anyagokból készült olcsó, többnyire távol-keleti tömegtermék.

A gyártók általában igyekeznek minden fogyasztói igénynek megfelelni, és alkalmazkodnak a trendekhez, divatokhoz, mint amilyen például a hímzett, vagy névvel ellátott törölköző divatja, de nem maradhatnak ki a sorból a mostanában fontossá vált környezet és egészségvédelmi szempontok sem.

Ennek jegyében ma már csak bőrbarát, és a környezetet nem terhelő festékekkel festik meg az alapanyagokat, valamint már az alapanyag előállításában, vagyis a pamut termesztésében is szigorú „bio” alapelveknek kell megfelelni (nem minden törölköző készül ilyen alapanyagból), ami persze meglátszik a minőségen, így az árakon is, ennek ellenére a kereslet évről évre növekszik az ilyen termékek iránt.


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás