Mire jók a plédek?

Mire jók a plédek?

Otthonunk kényelmének kedvelt tartozékai a színes, meleg anyagokból készült ágyneműk. A plédek, eredetileg az angol kultúrkörből a magyarba került takaró féleségek, amelyek többnyire kockás mintázatúak, és gyapjúanyagból készültek. Nem járunk messze a valóságtól, ha némi kelta hatást keresünk a gyökereinél, ezeknek a már széles körben elterjedt, roppant népszerű ágyneműknek.

Az idők folyamán persze a pléd jelentéstartalma nagyon kibővült, minden vékonyabb takarófélére átment ez a meghatározás, ami egy lakásban csak előfordulhat. A plédek anyaga már régen nem csak gyapjú, bár kétségtelen, hogy mai napig ez a legnépszerűbb anyag, amiből készülnek.

Ugyanakkor plédek készülnek minden olyan anyagból (például pamut, akril, poliészter) amiből ágyneműk, vagy általában ruházati termékek is készülnek. Ami biztos, hogy szinte minden háztartásban találunk ilyeneket, és szerepük roppant változatos. Ágytakaróként, vagy egy könnyű délutáni alváshoz magunkra terítve, esetleg a gyerekek kedvenc sátoros játékának strapabíró alapanyagaként egyaránt jó szolgálatot tesznek, de durvább szövésű változatuk nem hiányozhat a kirándulások, piknikek, komolyabb túrák eszköztárából sem.

Jó minőségben már egészen olcsón kaphatóak, a színek, mintázatok, anyagok és méretek egész kavalkádja áll rendelkezésünkre már néhány ezer forintos ártól. A bőség zavarával küszködve, csak arra ügyeljünk, hogy olyat vegyünk, amit nem ununk meg egyhamar, mert ezek az ágyneműk gyakorlatilag elnyűhetetlenek, akár több nemzedéket is könnyedén kiszolgálnak.

 


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás