Férfi köntös a tisztálkodáskultúrában

Férfi köntös a tisztálkodáskultúrában

A tisztálkodás kultúra- és korszakfüggő jelenség, ami a fizikai megtisztulás mellett, mindig tartalmazott mágikus és rituális vonzatokat egyaránt, amelyeket egyes népek még napjainkban is életbe léptetnek. A testfrissítés különféle kiegészítő ruhadarabokat is kitermelt magának az évszázadok során, példaképpen a férfi köntös beemelését a „szertartás” keretébe.
A férfi köntös (egyáltalán maga a köntös, mint ruhaféle), olyan felsőruhaként jellemezhető, ami kivitelezésében a kabáthoz válik hasonlatossá. A frottír szállodai sálgalléros férfi köntös, napjaink fürdőöltözékének számít, legalábbis, ami az felhasznált anyagot illeti, hiszen eleink a szűr, aba, továbbá gránát, karazsia, purgumát és bársony köntösöket öltöttek magukra.

Hazánkban az 1558-as esztendőben kezdték el a férfi köntös anyagaként a szűrposztót applikálni. A mindenkori tisztálkodás periodikusságát az évszak, a munka és nem utolsó sorban, az egyéni igények egyaránt instruálják. A férfi köntös írásos forrásokban történő felbukkanása, az 1372-es évben érhető tetten, továbbá „köntös” szavunkról megjegyezendő, hogy nyelvtörténeti perspektívából, az ún. vándorszavak kategóriájához tartozónak minősíthető.
Egy kellemes fürdőzés után, aminek következtében megszabadulhatunk testi és lelki szennyeződéseinktől, megnyugtató érzés egy simogató és selymesen puha érintésű férfi köntös által betakarni testünket. Keresse fel Ön is internetes áruházunkat a torolkozoshop.hu oldalon és válassza ki a legmegfelelőbb férfi köntös valamelyikét!

A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás