A törülköző minősége fontosabb, mint a szó helyesírása

A törülköző minősége fontosabb, mint a szó helyesírása

A helyesírás szabályai örökös beszéd- és vitatémát jelentenek. Nem számít ha valami a magyar helyesírási szabályokban tökéletesen egyértelműen van is leírva, mi emberek természetünknél fogva imádunk messzemenő vitákba bonyolódni. Egyik ilyen téma a törölköző-törülköző kérdés. Mindkét alaknak megvan a támogató tábora, de van olyan is aki mindkét formát elfogadja.

Valójában valahol itt lenne az igazság. A magyar nyelvben mindkettő elfogadott, de azért még rágódunk rajta egy kicsit. Legyen azonban törölköző vagy törülköző, ebben az esetben a minőség a lényeg és nem az az ö vagy ü betű fogja megváltani a világot. Az, hogy ha valaki a törülköző szót használja annak ellenére, hogy mi nem ezt szoktuk, biztosan kevesebb fejtörést okoz, annál ha a valójában szárítkozásra kitalált eszközünk nem megfelelően vagy egyáltalán nem szívja magába a vizet.

Ha pedig nem minőségi a törülköző, akkor bizony előfordul, hogy vizesen távozunk a fürdőszobából, strandról, uszodából vagy valamilyen kozmetikai vagy orvosi kezelés helyszínéről. A másik nagyon bosszantó dolog ha törölközés után szöszösek maradunk. Kellemetlen tud lenni a fehér vagy világos színű szösz is, de ha valamilyen élénkebb, sötét színű anyagdarabok virítanak rajtunk, akkor fogunk igazán bosszankodni. A minőségi törülköző fontosságát a magasabb színvonalat képviselő szállodák, kezelő helyiségek már rég felismerték, így a szállodai minőségű darabok sokkal jobbak és strapabíróbbak. Ezek a törülköző típusok már otthoni használatra is elérhetők, válasszon Ön is ezek közül!


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás