A lepedők titka

A lepedők titka

Az ágyneműk, és a lepedők minősége hasonlóan fontos, mint a fehérneműk, mint a felvett ruháink minősége, hiszen fél életünket a lepedők és az ágyneműk között töltjük el. Mivel a lepedőinket csak nagyon kevés ember látja, ruháinkat pedig akár naponta több százan is, ezért sokkal jobban odafigyelünk arra, hogy mit viselünk, és nem arra, hogy mit visel az ágyunk. Pedig higgyük el, nagyon fontos, hogy bőrünk milyen anyagokkal érintkezik élete során.

Az ágyneműk kiválasztásánál sokszor azzal töltjük az időt, hogy az ágyneműhuzat milyen színvilágú és milyen mintájú legyen, a lepedők vásárlásánál pedig csak levesszük a legolcsóbbat a polcról. Sajnos lepedővásárlás terén a minőség a legtöbb esetben háttérbe szorul.

Nagyban befolyásolja éjjeli pihenésünket, hogy milyen lepedő van az ágyunkon. A lepedők megfelelő minősége segíthet a pihentető alvásban, ugyanakkor egy érdes, rossz minőségű, agyonmosott lepedő kellemetlen élményt is nyújthat testünknek, bőrünknek. Különösen fontos a megfelelő anyagú lepedők kiválasztása azoknak, akik érzékenyebb bőrrel rendelkeznek, mint az átlagos emberek, illetve hasonlóan fontos, hogy gyermekeinknek ágyát milyen lepedővel vonjuk be. Az is fontos, hogy milyen évszakban milyen lepedőt használunk, hiszen bizonyos anyagok melegítenek, némely anyagok pedig hűsítenek.

A lepedők anyagán kívül a szín, a méret és a tapadás is fontos. A szín egyszerűen meghatározhatja, hogy milyen hangulatban bújunk ágyba, a meleg színek vonzóak, a hideg színek nyáron viszont kellemesen hűsítenek. A lepedők mérete is nagyon fontos szempont a vásárlásnál, hiszen ha folyamatosan lecsúszik a lepedő, vagy ha az ágy közepén egy gombócban találjuk meg, akkor az elég kellemetlen érzés az éjszaka közepén. A nagyon mocorgósoknak érdemes beszerezni a gumis lepedőt, amely kellő kényelmet nyújt nagy forgolódások esetén is.


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás