A fürdőlepedő az egy törölköző?

A fürdőlepedő az egy törölköző?

A törölközők a mindennapjaink részét képezik, mégsem tudjuk igazán, hogy milyen sok féle létezik és azoknak mi a szerepe valamint milyen területre lettek kitalálva. Van a legismertebb és a legelterjedtebb hagyományos frottír törölköző, de létezik külön babatörölköző, strandtörölköző is, de ebbe a családba soroljuk a szauna kendőket is. Továbbá megkülönböztetünk szállodai és egészségügyi törölközőket is, melyeket a nagy használatbavétel miatt szükséges külön kategóriába sorolni.

A fürdőlepedő kérdése is félreértéseket szokott szülni. Egyenértékű-e a fürdőlepedő a törölközővel, vagy két külön dologról beszélhetünk, esetleg egyik a másiknak egy alfaja? Tegyük tisztába akkor, a dolgokat, a nagy méretű törölközőket, amelyek 70*140 centiméter körül vagy afelett mozognak, azokat fürdőlepedőnek nevezzük. Anyagukban feltétlenül ne keressünk különbséget, inkább funkciójukban.

Míg a törölköző egy gyors szárítkozásra elég és általában ennyitől már túl nedves is lesz további alkalmazásara, a fürdőlepedő méretei azt is megengedik, hogy akár betakarózzunk vele vagy belebugyoláljuk magunkat, mint egy pokrócba.

Ezért szokás a strandon használt törölközésre alkalmas eszközöket fürdőlepedőnek hívni, mivel ilyen alkalmakkor a nagyobb darabokat vesszük általában igénybe. Ha megfigyeljük a szállodák külön szolgáltatnak kis és nagy törölközőket pont ebből az elgondolásból. Továbbá ezért szokták a babáknak, gyerekeknek való törölközőket annak ellenére, hogy fent említett méreteknek nem felelnek meg, még is inkább fürdőlepedőnek nevezni, mivel az ők méreteihez képest ezek jóval nagyobbak .


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás