A frottír, és a mosógép

A frottír, és a mosógép

A frottír méltán híres alapanyag a törölközők, vagy épp fürdőköpenyek világában. Magas minőséget, könnyed formálhatóságot, és sokszínűséget biztosít, a kivitelezésben, és az alkalmazásban, így mind a készítők, mind a vásárlók joggal kedvelik, a belőle előállított kiegészítőket. Nincs túl sok szabály, amire oda kell figyelnünk akkor, ha vadonatúj törölközőkkel gazdagítjuk mindennapjainkat. Az első kettő mosás alkalmával érdemes őket hatvan fokon, elkülönítve kezelni, mert ilyenkor adják ki magukból a felesleges festéket. Azaz nem vesztik el a színüket, pusztán a felgyülemlett vegyianyagok távoznak. Ha nem különítjük el egymástól (minimum két alkalommal) a ruhaneműket, akkor bizony kellemetlen meglepetés érhet minket, hiszen a kioldódó színanyagok megfoghatják az útitársként, tisztulásra szánt darabokat. Ha ezen túl vagyunk, akkor már főzőprogramon is kezelhetjük a törölközőket, melyeket általában úgy színeznek, hogy erre alkalmasak legyenek. A fürdőköpenyeket, ezzel szemben legfeljebb hatvan fokon moshatjuk. A hosszú, kíméletes centrifugálási programot mindenképpen keressük meg mosógépünkön, mert ahhoz, hogy a kioldódó színezőanyagok ne tapadjanak le, s fogják meg frottír kiegészítőinket, ezt a jolly joker módszert érdemes használnunk. A centrifugálás, azonban prioritást élvez, hogy kíméletes, és éppen ezért hosszan tartó legyen, aminek a végén, szinte száraz állapotban kapjuk kézhez textíliáinkat.

A frottír könnyen bolyhosodik, ha kis ruhatöltet mellett tisztítjuk, így a legjobb, ha jól megtömjük a gépet, had dolgozzon. Az első néhány alkalommal szöszölést tapasztalhatunk, ez abszolút normális, ám nem tartós állapot, ennek végzetességétől tehát nem kell tartanunk.


A weboldal használatának folytatásával Ön elfogadja a cookie-k használatát További információk

A cookie beállítások ezen a weboldalon "cookie-k engedélyezve" beállításon vannak, hogy a lehető legjobb böngészési élményt nyújthassuk Önnek. Ha Ön folytatja ennek a weboldalnak a használatát anélkül, hogy megváltoztatná a cookie beállításokat, vagy az alábbi "Elfogadom" gombra kattint, akkor Ön hozzájárul a fentiekhez.

Bezárás